Про фонд

Фонд Девіда Лінча в Східній Європі впроваджує в Україні програму ментальної реабілітації населення, постраждалого від війні. Програма, яка була впроваджена з 2005 року є офіційною програмою реабілітації військових США, та входить до групи психологічної реабілітації військових, затверджених Пентагоном. Крім того ми плануємо реалізувати програми ментальної реабілітації інших груп населення, зокрема: тимчасово переміщені особи  (цивільне населення), із акцентом на жінок та дітей, особи звільнені із полону, особи, професії яких, мають критичне психологічне навантаження (волонтери, військові психологи, медики, працівники ДСНС, працівники в інших реабілітаційних програмах). Ця робота є безстроковою, проте вимірюється щорічними відрізками.

Головне представництво благодійного Фонду Девіда Лінча в Східній Європі.

Фундація, заснована відомим кінорежисером та працює з людьми з груп ризику для покращення їхнього здоров’я, когнітивних здібностей, продуктивності, позбавлення від стресу та фобій за допомогою Трансцендентальної Медитації.

Ця методика вже допомогла понад десяти мільйонам людей у 192 країнах світу.

Населення, яке входить до груп ризику, страждає від високого рівня хронічного стресу та пов’язаних із ним стресових розладів. Така ситуація сприяє насильству, злочинності та значним витратам на охорону здоров’я, а також порушує ефективність освітніх, медичних, реабілітаційних і професійних програм.

З часу заснування у 2005 році в США Фонд Девіда Лінча допоміг впровадити техніку Трансцендентальної Медитації для більш ніж 500 000 дітей і дорослих по всьому світу. За посиланням, ви знайдете більш детальну інформацію https://www.tm.org/ 

Історія фонду

2005 року режисер Девід Лінч заснував благодійну організацію, метою якої було розповсюджувати техніку Трансцендентальної медитації в школах. Пізніше цільова аудиторія фонду розширилася — до неї увійшли «групи ризику», тобто безхатченки, в’язні, ветерани війн і біженці з країн Африки. 

У 2007 році було засновано Фонд Девіда Лінча в Східній Європі з центром в Києві. 

З 2016 року в Україні фонд проводить активну діяльність з навчання техніці Трансцендентальної медитації ветеранів АТО та їх сімей, дітей-сиріт, жінок, що постраждали від насилля та ін. 

Навчання ветеранів АТО, членів їх сімей, військових психологів, волонтерів проводилося в Житомирі, Вінниці, Коростені та Києві. Співпрацювали зі Спілками Ветеранів, Громадськими організаціями ветеранів, та волонтерськими центрами, які допомагають ветеранам АТО.

Наша місія

Фонд Девіда Лінча в Східній Європі допомагає запобігти та викорінити проблему травм і токсичного стресу серед груп ризику, сприяючи широкому впровадженню науково обґрунтованої програми Трансцендентальної медитації (TM) з метою поліпшення здоров’я населення, когнітивних здібностей і продуктивності в житті. 

Наша мета – дати можливість кожному охочому навчитися боротися зі стресом, агресією та поліпшити психологічне здоров’я за допомогою техніки Трансцендентальної медитації.

Наша візія

Працюючи в партнерстві з міжнародною спільнотою спеціально підготовлених інструкторів, Фонд Девіда Лінча стане глобальним каталізатором для прийняття програми Трансцендентальної Медитації (ТМ) окремими особами та установами шляхом:

 • Встановлення основного розуміння ефектів Трансцендентальної Медитації серед керівників уряду, охорони здоров’я, освіти, ЗМІ та бізнесу, а також широкої громадськості
 • Збір коштів для впровадження пілотних програм ТМ в установах, які обслуговують групи ризику
 • Забезпечення інституційної реалізації програми ТМ на національній та міжнародній основі
 • Фінансування незалежного дослідження програми ТМ для глибшого розуміння широкого впливу техніки на розумовий потенціал, здоров’я та поведінку

В Україні фонд допомагає: 

 • Усім, хто перебуває в Україні у воєнний час;
 • військовим, ветеранам АТО та ООС,
 • людям із синдромом ПТСР та їхнім сім’ям;
 • дітям з інклюзивністю та дітям з особливими потребами;
 • жінкам, що постраждали від домашнього та гендерно-зумовленого насилля;
 • алко- та наркозалежним людям та їхнім сім’ям;
 • іншим незахищеним групам населення.

Більшість сучасного населення страждає від високого рівня хронічного стресу та пов’язаних зі стресом розладів, що сприяє насильству та злочинності, а також підриває ефективність освітніх, медичних, реабілітаційних та професійних програм, які зараз діють.

Ми організовуємо та проводимо наукові та професійні конференції з питань бізнесу, освіти, ветеранів, а також зустрічі в управляючих органах, щоб поінформувати лідерів і широку громадськість про переваги медитації та добрі справи Фонду. Крім того, ми фінансуємо дослідження в університетах і медичних школах, щоб оцінити вплив програми на успішність, СДУГ та інші розлади навчання, тривогу, депресію, зловживання психоактивними речовинами, серцево-судинні захворювання, посттравматичний стресовий розлад і діабет.