David Lynch Foundation

Ваші данні відправлені

Зробити внесок

Наші реквізити

БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ДЕВІДА ЛІНЧА В СХІДНІЙ ЄВРОПІ»
Код ЄДРПОУ: 41685213
Рахунок: UA973204780000026008924438815
в ПАТ АБ «Укргазбанк» у м. Києві

«Тихий час»

підвищення успішності та зниження стресу і насильства

Нижче ми наводимо огляд наукових досліджень, що проводились у різних школах і вишах США, пов'язаних із вивченням зв'язку між медитацією й успішністю учнів. В огляді переваги медитації для учнів згруповані у 9 категорій.

1. Загальне підвищення показника IQ

У всіх без винятку учнів із групи, яка займалася Трансцендентальною Медитацією, спостерігалося поліпшення функцій мозку, особливо в аспектах, пов'язаних із творчим мисленням (креативністю), практичним інтелектом і IQ.

2. Зниження рівня стресу, пов'язаного з навчанням

В учнів, які протягом трьох місяців займалися Трансцендентальною Медитацією, спостерігалося зниження рівня стресу. Також у них відбулося поліпшення концентрації, уваги та підвищення стійкості до фізичного впливу стресу на організм під час іспитів.

3. Поліпшення успішності

Учнів попросили займатися Трансцендентальною Медитацією двічі на день протягом трьох місяців. Після закінчення цього періоду в 41% учнів, які брали участь у дослідженні, спостерігалося поліпшення оцінок як з математики, так і з англійської (порівняно з поліпшенням на 14% у групі, яка не займалася медитацією).

4. Скорочення рівня схильності до шкідливих звичок (наркотики, алкоголь)

У результаті дослідження, в рамках якого вивчали як учнів, так і дорослих, було виявлено, що щоденні заняття Трансцендентальною Медитацією сприяли суттєвому скороченню як проблем, пов'язаних зі зловживанням різними речовинами, так і з антисоціальною поведінкою. Ці результати стосуються всіх класів наркотиків, зокрема нелегальних препаратів, алкоголю, цигарок і препаратів, які видають за рецептом. Медитація в багатьох випадках виявилася більш ефективною, ніж традиційні програми з профілактики наркоманії та освіти з питань, що стосуються наркотиків.

5. Хороші результати у дітей зі СДУГ (синдром дефіциту уваги з гіперактивністю)

Після закінчення тримісячного періоду в учнів, які займалися Трансцендентальною Медитацією, спостерігалося зниження рівня стресу, тривожності та симптомів СДУГ на 50%. Дослідники також спостерігали поліпшення мозкової діяльності та мовних навичок.

6. Менше прогулів, поліпшення поведінки

Після закінчення дослідження, проведеного серед 45 учнів старших класів, дослідники виявили, що група, яка займалася Трансцендентальною Медитацією, продемонструвала значно нижчий рівень прогулів, неприємних інцидентів у школі, пов'язаних із поганою поведінкою, а також нижчий рівень відсторонення від занять.

7. Щасливіші, впевненіші в собі студенти

Дослідники з Мічиганського університету вибрали 60 учнів 6-х класів для участі в дослідженні та попросили частину учнів щодня займатися Трансцендентальною Медитацією протягом чотирьох місяців. Дослідники повідомили, що після закінчення дослідження учні продемонстрували кращі результати, пов'язані з реакцією, самооцінкою та проявом емоційності, ніж на початку програми, а також порівняно зі своїми однолітками, що не медитували.

8. Більш низький рівень ризику розвитку серцево-судинних захворювань

Регулярна практика Трансцендентальної Медитація допомогла знизити кров'яний тиск, тривожність і зменшити депресію серед студентів коледжу. В рамках дослідження методом випадкового відбору було вибрано 298 студентів, також вивчалася підгрупа студентів із високим ризиком підвищеного кров'яного тиску. Через три місяці у студентів із підвищеним ризиком кров'яного тиску спостерігали істотні зміни кров'яного тиску, пов'язані зі зниженням ризику розвитку гіпертонії в наступні роки на 52%.

9. Зменшення депресії та тривожності

У результаті дослідження, проведеного Університетом імені Чарльза Дрю, було з'ясовано, що заняття Трансцендентальною Медитацією привели до значного зменшення кількості депресивних симптомів (у середньому на 48% менше, ніж у контрольній групі). Медитація зробила подібний вплив і на тих, хто мав ознаки серйозної клінічної депресії.

Техніка Трансцендентальної Медитації

Трансцендентальна Медитація — це проста техніка, що легко засвоюється, яку практикують учні та вчителі, зручно сидячи з заплющеними очима. Це не пов'язано з жодною релігією, філософією чи зміною способу життя. Більше 340 опублікованих наукових досліджень підтверджують її ефективність для поліпшення здоров'я та навчання.

Цей підхід був прийнятий сотнями державних, приватних і чартерних шкіл по всьому світу — за активної підтримки учнів, батьків і викладачів.